IMPERIUM

VESTI

Treće zlato Nadice Božanić

08.03.2020. | Vesti

Sofija, 03. mart 2020. – Tekvondistkinja Nadica Božanić osvojila je zlatnu medalju na takmičenju G1 klase Sofia Open u Bugarskoj. Ona je u finalu pobedila mađaricu Csenge Patakfalvy sa 21 : 1.

Prethodno se Božanićeva istakla u prvom kolu turnira pobedivši grkinju Mariu Arslanoglu sa 22 : 2, a potom i u drugom kolu, kada je deklasirala grkinju Adrianu Asprogeraku sa 27 : 6.

Pobeda u Bugarskoj je Nadici donela novih 10 bodova na svetskoj i olimpijskoj listi. Božanićeva iz Bugarske poručuje da je presrećna rezultatima:

Već sledeći vikend nas očekuje Belgija open. Nadam se da ćemo ostati fokusirani i da ćemo dati maksimum kao i na dosadašnjim turnirima. Zahvalila bih pomoćnom treneru Danilu Vukeliću koji mi je pomogao da smislimo taktiku za svaku protivnicu, treneru Jugoslavu Nastasiću i klubu TK Imperium, kondicionom treneru Vladi Radojičiću i psihologu Borisu Stankoviću. A za neprestanu podršku, zahvaljujem mojoj porodici i dečku.”

Trener Nadice Božanić i TK Imperium Jugoslav Nastasić zadovoljan je Nadicinim uspehom u Sofiji i, kako kaže, njenim sveukupnim rezultatima ove sezone na turnirima G1 i G2 klase:

Ovo je sjajan početak sezone sa osvojenih 40 bodova za samo tri nedelje! Nadam se da ćemo i sledećeg vikenda nastaviti u ovako dobrom ritmu na jednom od najtežih turnira u sezoni, na Belgia Open G2.”

Nastasić je zahvalio na podršci srpskom Ministarstvu omladine i sporta, Tekvondo asocijaciji Srbije, Olimpijskom komitetu Srbije i Dragani Belojević iz Gradskog sekretarijata za sport i omladinu. 

Podeli

Najnovije vesti

Prvenstvo Beograda 2021.

U Beogradu 19. 06. 2021. godine održano je "Prvenstvo Beograda 2021." . Na ovom takmičenju, koje je okupilo 391 takmičara iz 15 beogradskih klubova, članovi našeg kluba zabeležili su sledeće rezultate: Ekipni plasman u BORBAMA:  Ekipno 3. mesto u seniorima A klase,...

Imperium Pazova Open

U Novoj Pazovi, 05. 06. 2021. naš klub je organizovao takmičenje pod nazivom " Imperium Pazova Open" na kom je nastupilo 527 takmičara iz 37 klubova i 4 zemlje iz regiona! Na ovom takmičenju, takmičari našeg kluba zabeležili su sledeće rezultate: Borbe ( kyrogi ):...

Prvenstvo Srbije – seniori i paratekvondo

U Kragujevcu, 23. 05. 2021. održano je "Prvenstvo Srbije - seniori i paratekvondo ". Na ovom takmičenju, koje je okupilo 110 takmičara iz 34 kluba nastupio je i tim TK  "Imperium" . Takmičari našeg kluba zabeležili su sledeće rezultate: Dušan Božanić, senior A klasa -...

5. Asteriks kup

U Nišu 22.05.2021. održan je 5. Asteriks kup. Na ovom međunarodnom turniru koji je okupio 864 takmičara i 97 klubova iz 18 zemalja nastupio je i tim TK "Imperium". Takmičari našeg kluba zabeležili su sledeće rezultate: Nina Stojanović, kadet A klasa - prvo mesto,...

Prvenstvo Srbije za pionire i juniore

U Beogradu, 15. 05. 2021. održano je "Prvenstvo Srbije za pionire i juniore ". Na ovom takmičenju, koje je okupilo 719 takmičara iz 54 kluba nastupio je i tim TK  "Imperium" . Takmičari našeg kluba zabeležili su sledeće rezultate: Nina Grujić pionir A - 1. mesto Mina...

Blog

Takmičarska trema

Da li ti se pred takmičenje dlanovi znoje i imaš čudan osećaj u stomaku? Da li ti srce lupa kao ludo i imaš osećaj kao da ne možeš da nadišeš dovoljno vazduha? Da li ti kroz glavu prolazi hiljade misli? Da li danima pre takmičenja razmišljaš o tome kakav ćeš biti i...

Instagram