IMPERIUM

VESTI

Nadica Božanić zlatna i u novoj sezoni

24.02.2020. | Vesti

Ljubljana, 23. februar – Takmičarka tekvondo kluba “Imperium” i reprezentacije Srbije,  Nadica Božanić, osvojila je u Ljubljani zlatnu medalju na tekvondo turniru Slovenia Open 2020.

Božanićeva je u finalu pobedila takmičarku Crne Gore, Teodoru Mitrović sa više od 20 poena razlike (23-2). Na putu do finala prvo je savladana bugarska takmičarka Jana Taseva rezultatom 44-4, a zatim i Italijanka Lucija Martignani (22-1). Takmičarka iz Hrvatske, Ana Taslak, pružila je najjači otpor Nadici, ali je i ona pobeđena rezultatom 16-6.

Slovenia Open je  turnir G1 klase, a zlato koje je Nadica osvojila samo je još jedno u nizu brojnih priznanja, koje potvrđuje, da je naša tekvondistkinja među najboljim tekvondo sportistima, ne samo u Srbiji, nego i u Evropi.

Ne krijući zadovoljstvo osvojenom medaljom, Nadica se zahvalila svom matičnom klubu TK “Imperium” i trenerima:

“Presrećna sam ovom medaljom. Dosta smo se spremali za ovu sezonu i iako sam izgubila na prvom turniru u ovoj godini, uspela sam za jako kratko vreme da povratim fokus i dam svoj maksimum za samo tri dana nakon poraza. Protivnice su mi bile poznate i jako dobre, ali uspela sam da ih savladam i da za svaku posebno spremim taktiku sa pomoćnim trenerom Danilom Vukelićem. Želim da zahvalim svom treneru Jugoslavu Nastasiću i tekvondo klubu “Imperium”, kondicionom treneru Vladi Radojičiću i sportskom psihologu Borisu Stankoviću . Hvala na podršci mojoj porodici i dečku.”

Nadicin trener i glavni trener TK “Imperium”, Jugoslav Nastasić , takođe je zadovoljan  rezultatom koji je naša tekvondistkinja ostvarila u Ljubljani:

“Prezadovoljan sam zlatnom medaljom i osvojenim novim bodovima na svetskoj listi. Početak je sezone i takmičari jos traže pravu formu, a ovo zlato je dokaz da smo na pravom putu. Uzeli smo 10 bodova, što je jako bitno da zadržimo dobar renking pred Evropsko prvenstvo 2020. u maju.”.

U narednih par meseci, Nadicu očekuju brojni turniri na kojima će nastojati da održi osvajački tempo. Sledeće takmičenje na kojem će najuspešnija takmičarka TK “Imperium” nastupiti je Germany Open, u Hamburgu.

Nadica Božanić je, inače, druga na svetskoj rang listi najboljih tekvondista. 

Na pomenutom takmičenju učestvovao je i Nadicin mlađi brat, Dušan Božanić, koji je posle odlične prve borbe, na putu do medalje, zaustavljen u drugom kolu od strane crnogorskog takmičara

Podeli

Najnovije vesti

BRONZA SIJA KAO ZLATO

Prvog dana Evropskog prvenstva do 21 godine u Talinu u Estoniji, takmičarka našeg kluba Nadica Božanić, osvojila je prvu medalju za Srbiju u kategoriji do 73kg. U prvom kolu, Nadica je lako savladala takmičarku iz Turske Uzuncarad Jaran, rezultatom 22:13, da bi u...

Prvenstvo Beograda 2021.

U Beogradu 19. 06. 2021. godine održano je "Prvenstvo Beograda 2021." . Na ovom takmičenju, koje je okupilo 391 takmičara iz 15 beogradskih klubova, članovi našeg kluba zabeležili su sledeće rezultate: Ekipni plasman u BORBAMA:  Ekipno 3. mesto u seniorima A klase,...

Imperium Pazova Open

U Novoj Pazovi, 05. 06. 2021. naš klub je organizovao takmičenje pod nazivom " Imperium Pazova Open" na kom je nastupilo 527 takmičara iz 37 klubova i 4 zemlje iz regiona! Na ovom takmičenju, takmičari našeg kluba zabeležili su sledeće rezultate: Borbe ( kyrogi ):...

Prvenstvo Srbije – seniori i paratekvondo

U Kragujevcu, 23. 05. 2021. održano je "Prvenstvo Srbije - seniori i paratekvondo ". Na ovom takmičenju, koje je okupilo 110 takmičara iz 34 kluba nastupio je i tim TK  "Imperium" . Takmičari našeg kluba zabeležili su sledeće rezultate: Dušan Božanić, senior A klasa -...

5. Asteriks kup

U Nišu 22.05.2021. održan je 5. Asteriks kup. Na ovom međunarodnom turniru koji je okupio 864 takmičara i 97 klubova iz 18 zemalja nastupio je i tim TK "Imperium". Takmičari našeg kluba zabeležili su sledeće rezultate: Nina Stojanović, kadet A klasa - prvo mesto,...

Blog

Takmičarska trema

Da li ti se pred takmičenje dlanovi znoje i imaš čudan osećaj u stomaku? Da li ti srce lupa kao ludo i imaš osećaj kao da ne možeš da nadišeš dovoljno vazduha? Da li ti kroz glavu prolazi hiljade misli? Da li danima pre takmičenja razmišljaš o tome kakav ćeš biti i...

Instagram