IMPERIUM

VESTI

BRONZA SIJA KAO ZLATO

24.08.2021. | Vesti

Prvog dana Evropskog prvenstva do 21 godine u Talinu u Estoniji, takmičarka našeg kluba Nadica Božanić, osvojila je prvu medalju za Srbiju u kategoriji do 73kg.

U prvom kolu, Nadica je lako savladala takmičarku iz Turske Uzuncarad Jaran, rezultatom 22:13, da bi u sledećem kolu, u borbi za medalju, još lakše savladala Hrvaticu Lauru Glasnović sa 20:4. Nažalost u polufinalu je posle početnog vodstva, izgubila od Turkinje Korkut Huri rezultatom 19:15.

„Ova medalja dolazi u pravo vreme za Nadicu posle teškog perioda i velike pauze usled pandemije korona virusom. Nadica je danas pokazala da može odlično da radi i u kategoriji do 73kg, što će nam dati dodatni vetar u leđa u ovom olimpijskom ciklusu i želji da se plasiramo na Olimpijske igre 2024.godine u Parizu“ – rekao je Nadicin trener Jugoslav Nastasić.

Put Talina sutra ujutru kreću još dva takmičara našeg kluba: senior Dušan Božanić i kadetkinja Nina Stojanović. Želimo im srećan put i da nas i oni obraduju na isti način.

Podeli

Najnovije vesti

ExYu Open 2023

Poslednji turnir u 2023 godini Ex Yu open održan je u Hali sportova. Tim Imperium je osvojio 6 medalja. Kadetkinja Zorana Veljković je proglašena za najbolju takmičarku turnira. Čestitamo svima koji su predstavljali klub. Sledi pauza a sledeće godine nastavljamo sa...

Evropsko prvenstvo – Forme

Na upravo završenom Evropskom prvenstvu u formama koje je održano u Insbruku a koje je okupilo 470 takmičara iz cele Evrope naš klub je predstavljao Nemanja Janković. On je nastupao pojedinačno i u paru i od ukupno 24 takmičara koliko je bilo u njegovoj kategoriji on...

Balkan kup G1

Tekvondo klub IMPERIUM je ucestvovao na Balkanskom kupu G1 koji se ove godine održao u Sarajevu. Okupio je preko 800 takmicara. Zorana Veljković - kadetkinja kluba - je zauzela prvo mesto i osvojila drugu zlatnu medalju posle evropskog prvenstva. Čestitamo Zorani i...

Elite Open 2023

Međunarodni turnir Elit open okupio je u Hali sportova 600 takmičara iz više od 50 klubova iz regiona u svim uzrasnim kategorijama. Naš tim je i ovog puta osvojio veliki broj medalja. Čestitamo svima koji su predstavljali naš tim.Ostvareni rezultati:BORBE1. Andrea...

Trofej Beograda 2023.

Ovogodišnji Trofej Beograda i Kup Beograda okupio je više od 500 takmičara u svim uzrasnim kategorijama u borbama i formama.Naš tim je u ukupnom plasmanu osvojio pehar za 3. mesto za forme u B klasi. Naši najmlađi članovi su u ukupnom plasmanu zauzeli 4...

Blog

Takmičarska trema

Da li ti se pred takmičenje dlanovi znoje i imaš čudan osećaj u stomaku? Da li ti srce lupa kao ludo i imaš osećaj kao da ne možeš da nadišeš dovoljno vazduha? Da li ti kroz glavu prolazi hiljade misli? Da li danima pre takmičenja razmišljaš o tome kakav ćeš biti i...

Instagram